Chris Tianorum to program dla każdego przedsiębiorcy, dla którego szeroko pojęte wartości chrześcijańskie liczą się nie tylko w życiu prywatnym, ale również w biznesie.

Certyfikat przyznawany jest przez Kapitułę Programu, w której zasiadają osoby o wysokim autorytecie moralnym, na podstawie wyników przeprowadzonego audytu w czterech głównych obszarach obejmujących podejście do klienta, przestrzeganie dobrych praktyk gospodarczych, dbanie o dobro pracowników i ich rodzin oraz zrównoważony rozwój uwzględniający ochronę środowiska. Szczegóły dotyczące zasad prowadzenia audytu oraz przyznawania certyfikatu określa Regulamin.

Klient

To przecież dla Niego prowadzimy działalność. Nie traktujmy Go jak dopust Boży. Nie ustalajmy wygórowanych cen, nie stosujmy bezpodstawnych podwyżek. Nie lekceważmy Go, nie unikajmy kontaktu, wreszcie – nie utrudniajmy realizacji przysługujących Mu praw.

Kontrahent

W obecnym świecie nie możemy udawać, że jesteśmy w stanie sami poradzić sobie z każdym aspektem prowadzonej działalności. Zatem respektujmy zawarte umowy. Nie ustalajmy silniejszej i słabszej strony w umowie. Nie zastrzegajmy  na swoją korzyść więcej kosztem Kontrahenta. Jeden powiedziałby, że to znak naszych czasów, kapitalizmu dążącego do wyzysku jednostki. Inny, że to cecha ludzi, którzy nie zawsze poczuwają się do zachowania elementarnej uczciwości wobec swoich braci.

Pracownik

Naprawdę nie poradzisz sobie sam. Prędzej, czy później w Twojej firmie znajdą się Ludzie. Właściwie określenie Człowiek jest ważniejsze niż Pracownik. Przecież niewolnictwo zostało już dawno zniesione, a jeszcze dziś mówi się o niewolnictwie! Nie należy wykorzystywać ludzkiej pracy – nie dając nic w zamian, poza minimalnym wynagrodzeniem. Czy Państwo musi ustalać jego wartość? Przecież jedynie ten przepis nie powinien zapewniać szacunku dla pracy Człowieka. Jak być dobrym Pracodawcą (czytaj Człowiekiem) wykorzystując monitoring, ustalając plany, dekadówki,  jak wyzadaniowywać Pracownika (czytaj Człowieka) ?

Środowisko

W każdej minucie do mórz i oceanów na całym świecie trafia ponad 20 ton plastikowych odpadów, czyli tyle ile mieści się w standardowej śmieciarce – frazes? Być może nie mieszkamy nad morzem, ale chyba nie jesteśmy aż tak naiwni, aby sądzić, że nasza działalność pozostaje bez wpływu na środowisko. Już nie śmieszy nas segregowanie odpadów i drukowanie dokumentów na papierze z recyklingu. Może warto pomyśleć o czymś więcej?